Beykent Üniversitesi
Eğitim Öğretim Bilgi Sistemi
 • 2014 - 2015
 • 2013 - 2014
 • 2012 - 2013
 • 2011 - 2012
 • 2010 - 2011
 • Türkçe
 • English
Beykent Üniversitesi Eğitim Öğretim Bilgi Sistemi
 • 2015 - 2016
 • 2014 - 2015
 • 2013 - 2014
 • 2012 - 2013
 • 2011 - 2012

Spor ve Diğer Olanaklar


Üniversitemiz Ayazağa-Maslak Yerleşkesinde tam donanımlı kapalı spor salonu, masa tenisi masaları, bale ve dans salonu bulunmaktadır. Beylikdüzü Yerleşkesi’nde ise kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu ve mini futbol sahası bulunmaktadır. Öğrencilerimiz boş zamanlarında bu alanlardan faydalanabilmektedir. Bunların dışında öğrenci kulüplerinin çalışmalarını daha da verimli sürdürebilmeleri için atölyeler, stüdyolar vb. aktivite alanlarının sağlanması için çalışmalarımız devam etmektedir.

Beylikdüzü Yerleşkesi’nde yer alan “Beykent Sanat Merkezi” de öğrencilerimizin kültürel faaliyetlerini düzenleyebilecekleri alanlardandır. Üniversitemiz Beylikdüzü ve Ayazağa-Maslak Yerleşkesinde birer konferans salonu bulunmaktadır. Bu salonda fakülteler ve öğrenci kulüpleri konferans, panel, söyleşi, gösteri vb. etkinliklerini gerçekleştirmektedir.

SPOR TESİSLERİ

Spor tesislerinden yalnızca Beykent Üniversitesi öğrenci ve çalışanları yararlanabiliriler. Bu nedenle spor salonu, yüzme havuzu, fıtness gibi tesislere girişte sizden istendiğinde kimliğinizi göstermeniz gerekmektedir.

Beylikdüzü Spor Salonu

Spor tesislerinden yalnızca Beykent Üniversitesi öğrenci ve çalışanları yararlanabiliriler. Bu nedenle spor salonu, yüzme havuzu, fitness gibi tesislere girişte sizden istendiğinde kimliğinizi göstermeniz gerekmektedir.

Beylikdüzü yerleşkemizde bulunan spor salonumuz; futbol dışındaki diğer sportif etkinlikler için Salı ve Perşembe, Cuma günleri 18.00–19.30 saatleri arasında öğrencilerimizin kullanımına açıktır. Spor salonumuzda basketbol ve voleybol takımlarımız çalışma yapmaktadır. Bu çalışmalarda, kendi takımınızı oluşturarak okul içindeki turnuvalara katılabilirsiniz.

Ayazağa Spor Salonu

Ayazağa yerleşkemizdeki spor salonu ise 12.00- 14.00 ve 16.00–18.00 saatleri arasında öğrencilerimizin kullanımına açıktır. Bu spor salonu içerisinde; masa tenisi alanları, koşu bandı ve bisiklet vb. Kondisyon aletlerinin bulunduğu sağlıklı yaşam merkezi bulunmaktadır.

Spor Salonu Kullanım Kuralları:

1) Spor tesislerinde sigara içilmez.
2) Salona yalnızca spor ayakkabı ile girilir.
3) Salonda futbol oynanmaz.
4) Kullanılan toplar oyun bitiminde iade edilir.
Yüzme havuzu 25 metre uzunluğunda yarı olimpik ölçülere sahiptir. Havuzumuz, belirtilen saatlerde ve belirtilen kurallara uygun olarak üniversitemiz öğrenci ve personelinin kullanımına açıktır.

Yüzme Havuzu

Yüzme havuzu 25 m. uzunluğunda yarı olimpik ölçülere sahiptir. Aşağıda belirtilen saatlerde ve belirtilen kurallara uygun olarak üniversite öğrenci ve personelinin kullanımına açıktır.

Güzellik Merkezi

Deneyimli kadrosunu ve alt yapısındaki hizmetleri, üniversitemiz kampusüne şube açarak taşıyarak  Güzellik Merkezi; öğrencilerin kişisel bakımla ilgili her türlü  ihtiyacını, hijyenik ortamda sunmaktadır. Kuaförden, cilt bakımına kadar pek çok hizmet seçeneğini bir arada bulunduran Güzellik Merkezi Ayazağa Yerleşkemizde öğrencilerimize hizmet vermektedir.

KÜLTÜREL FAALİYETLER
 
Üniversitemizde eğitim-öğretim  çalışmaları yanında, güncel konuları içeren, önemli gün ve haftalarda, bilim sanat, kültür ve felsefe konularında ünlü sanatçı, uzman ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte çeşitli konularda seri konferanslar düzenlenmektedir.

Üniversitemiz yönetimi; ülke sorunlarına son derece önem vermektedir. Üniversite; özgün bir yaşam çizer ve öğrenci bu özgün yaşam içerisinde kendini keşfeder. Üniversitemizin temel aldığı  değerler öğrencilerimizin; çevresine duyarlı, toplum yararını kişisel çıkarlarının üstünde tutan, aile ve millet sevgisi ile dolu, hür, bilimsel düşünce gücüne erişmiş, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, ilgi ve  yetenekleri yönünde yurt kalkınmasına ve ihtiyaçlarına cevap verecek aynı zamanda kendi geçim ve mutluluğunu sağlayacak bir mesleğin bilgi, beceri, davranış ve genel kültürüne sahip bireyler olarak yetişmeleridir.

Öğrencilerimize, akademik bilgilerin yanında sosyal sorumluluk bilinci de verilmektedir. Üniversitemizde kurulan her öğrenci kulübü, öğrencilerimiz tarafından bu şekilde algılanıp ülke ve dünya sorunlarına duyarlılığı arttırıcı etkinlikler düzenlenmektedir.

Öğrenci kulüpleri, öğrenci konseyi ve bölüm başkanlıkları; Türkiye ve dünya gündemini dikkate alarak, üniversitemiz bünyesinde panel, eğitim, konferans, seminer ve tören gibi çalışmalar düzenlemektedir. Bu çalışmalarda öğrencilerimiz; gündemi takip etmekte, konuları yakından irdeleme ve çözüm önerileri üretme fırsatı yakalamaktadır.