Beykent Üniversitesi
Eğitim Öğretim Bilgi Sistemi
 • 2014 - 2015
 • 2013 - 2014
 • 2012 - 2013
 • 2011 - 2012
 • 2010 - 2011
 • Türkçe
 • English
Beykent Üniversitesi Eğitim Öğretim Bilgi Sistemi
 • 2015 - 2016
 • 2014 - 2015
 • 2013 - 2014
 • 2012 - 2013
 • 2011 - 2012

Öğrenci birlikleri


Üniversitemizde çeşitli alanlarda faaliyet yürüten 47 öğrenci kulübü bulunmaktadır. Öğrenci Kulüpleri ve Öğrenci Konseyi tarafından yıl içinde çeşitli bilimsel, sanatsal, kültürel, sosyal ve sportif etkinlikler düzenlenmektedir. Her kulübün bir öğretim elemanı danışmanı bulunmaktadır, öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda önümüzdeki öğretim yılı için yeni öğrenci kulüplerinin kurulma çalışmaları devam etmektedir. Üniversitemizin her iki kampüsünde de öğrenci kulüplerinin ortaklaşa kullandıkları “kulüpler merkezi” bulunmaktadır. Üniversitemiz spor faaliyetleri Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde organize edilmektedir. Üniversitemiz bünyesinde her iki yerleşkede de öğrencilerimizin boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için spor alanları mevcuttur. Ayazağa-Maslak Yerleşkesinde tam donanımlı spor salonu bulunmaktadır. Beylikdüzü Yerleşkesi’nde ise kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu ve mini futbol sahası bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu spor alanlarından yararlanabilmektedir.

Üniversitemiz bünyesinde basketbol(Kız, Erkek), futbol, voleybol(Kız,Erkek), karate, Yüzme,satranç ve bowling takımları oluşturulmuştur. Her sene başında üniversitemiz de yeni kayıt yaptıran öğrencileri de kapsamak için takım seçmeleri yapılmaktadır. Bu takımlar Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği müsabakalara ve özel organizasyonlara katılmaktadır. Bunların dışında bireysel sporlarla ilgilenen öğrencilerimiz için de çalışmalar düzenlenmekte, onların da spor müsabakalarına katılmaları sağlanmaktadır.

Üniversitemizde faaliyet gösteren öğrenci birlikleri aşağıda listelenmiştir:

Atatürkçü Düşünce Kulübü
Bankacılık ve Finans Kulübü
Bankacılık ve Sigortacılık Kulübü
Beykent Üni BJK
Beykent Yelken Kulübü
Bilgisayar Kulübü
Bilim ve Teknoloji
Bilişim Kulübü
BÜ Fenerbahçeliler Birliği
Çeviri Kulübü
Dans ve Kültür Kulübü
Doğa Sporları Kulübü
Düşünce ve Edebiyat Kulübü
Ekonomi Kulübü
Fotoğrafçılık Kulübü
Gastronomi Kulübü
Genç Girişimciler Kulübü
Gençlik ve Tarih Kulübü
Gezi ve Kültür Kulübü
Gümrük Kulübü
Hoşgörü ve Yardımlaşma Kulübü
Hukuk Kulübü
İç Mimarlık Kulübü
İletişim Kulübü
İnşaat Mühendisliği Kulübü
İşletme Kulübü
Mat-COM
Mimarlık Kulübü
Müzik Kulübü
Psikoloji Kulübü
Restorasyon Kulübü
Satranç Kulübü
Sinema Kulübü
Siyaset ve Demokrasi Kulübü
Spor Kulübü
Tekstil-Tasarım Kulübü
Tiyatro Kulübü
Turizm Kulübü
Türk Dünya Kültür Kulübü
ultrArslan-Üni Beykent
Uluslar arası İlişkiler Kulübü
Uluslar arası Ticaret Kulübü
Uluslararası Etkinlikler Kulübü
Uluslararası Lojistik Kulübü
UNİ TS
Yönetim Bilişim Sistemleri Kulübü

Öğrenci Konseyi

Öğrenci Konseyi başkanlığının amacı; öğrenci sorunlarını üniversite yönetim organlarına iletmek, öğrenciyle ilgili konularda üniversite yönetim organlarında öğrencileri temsil etmek; üniversite içi ve üniversiteler arası sosyal ve kültürel amaçlı faaliyetler düzenlemektir.

Beykent Üniversitesi öğrencilerini Üniversite Senatosunda temsil eden Öğrenci Konseyi; tüm Türkiye Üniversiteleri Öğrenci Konseyleri arasında seçkin bir yere sahiptir. Her yıl yapılan seçimlerle yenilenen Öğrenci Konseyi, öğrencilerin dilek ve şikayetlerini doğrudan iletebildikleri ve bu konuların Üniversite Senatosu’nda görüşülmesini sağlayabildikleri bir öğrenci organıdır.

Öğrenci Konseyi başkanı, Üniversite Yönetim Kurulu ve Üniversite Senatosu üyesidir ve bu kurulların toplantılarına öğrencileri temsilen katılır.1997 yılında üniversitenin kurulmasıyla hayata geçirilen konsey ilk olarak öğrenci kulüplerinin kurulması ve sosyal hayatın canlanması konularında çalışmalar yapmıştır. Daha sonraki yıllarda çalışmalarını üniversite dışına taşımıştır.

Öğrenci Konseyi Web Sayfası

Mezunlar Derneği

Beykent Üniversitesi Mezunlar Derneği; gerekli hazırlıklar tamamlanarak 2010 yılında tüzel kişilik kazanmıştır. O günden bugüne, her yıl sayısı artan mezunlarını bir araya getirmek ve ortak ve ortak ihtiyaçlarını karşılamak üzere özverili bir çalışma içerisindedir.

Beykent Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin amacı; Beykent Üniversitesi kültürünün temeli olan değerlerin ve Beykent Üniversitesi öğrencisi olma ruhunun mezunlar arasında yaşamasını ve yaşatılmasını sağlamaktır. Bununla birlikte; hedef mezunlar arasında iletişimi, bilgi paylaşımını, işbirliği ve dayanışmayı artırmak, üyelerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmaktır.

Mezunların değerli katılımlarıyla daha da büyüyecek olan Beykent Üniversitesi Mezunlar Derneği; birbirinden değerli akademisyenlerden aldığı güçlü eğitimin, iş yaşamına yansıtılması sırasında ortak sorunları paylaşabileceği ve çözümler arayabileceği bir platformdur. Beykent Üniversitesi Mezunlar Derneği; üniversitede temelleri atılan dostlukların bir ömür boyu sürmesi için gerekli altyapıyı oluşturacak ve gelecek yıllarda mezun olacaklar için de sevgi ve saygıya dayanan bir çalışma ortamı yaratacaktır.

Mezunlar Derneği Web Sayfası